ZÁVIST NA YOUTUBE

Tak nějak mi přijde, že se poslední dobou doslova roztrhl pytel s názory na naší YouTube komunitu, a tak jsem si řekl, že by bylo možná fajn, něco málo k tomuhle roztomilému tématu přihodit. Jediný, co mě přijde, že je tady špatně a že to nikdo neskloňuje, je slovo závist. Když se nad tím tam zamýšlím, tak je to asi to skutečně jediný, co mi mezi kolegy video tvůrci vážně vadí a hlavně je to podle mě jedinej skutečnej zdroj všeho zlého (samozřejmě to berte s nadsázkou).

Obecně se dá říct, že herní videa a ty nejméně propracované a nejvíc tupé vlogy jsou na našem YouTube nejpopulárnější a já s tím nemohu nic než souhlasit. Ano, je to tak, ale v podobném duchu a stylu se nese celý život a vše, co děláme. Když dva lidi dělají naprosto stejnou práci, je vcelku běžné, že jeden z nich dostane třeba i mnohonásobně vyšší částku než ten druhý a samozřejmě je naprosto normální, že některý člověk dře každý den, jak může a nevydělá si ani malinký zlomek toho, co si vydělá někdo, kdo třeba pracuje jen pár hodin denně. Tohle je naprosto běžná součást života, kterou ale dospělý a rozumný člověk prostě přijme a pochopí. Obecně se taky nerozčiluju nad tím, že vrcholový sportovec bere mnohonásobně více než třeba hasič, který velmi často nasazuje i svůj život.

To, jak se věci mají, neurčuje míra práce, složitosti nebo bohužel třeba dokonce i kvality. Závisí prostě a jednoduše jen na tom, co je oblíbené, co je cool, co se zrovna líbí, co frčí a nedá se to ovlivnit. Naše YouTube komunita je zatím velmi mladá, a to nemyslím jen věkem samotných diváků, ale i tvůrců a podle toho to zde také vypadá, ale to neznamená, že je to špatně – je to prostě tak jak to je a každý tvůrce k tomu podle toho musí přistupovat a realisticky nahlížet na to, co může a nemůže následovat.

Závist, je jediná špatná věc – jakmile někdo přeceňuje svojí tvorbu, nadřazuje jí nad ostatní, shazuje svoje kolegy, hází špínu, kde jen může, dělá to z jediného prostého a jednoduchého důvodu, kterým je zmíněná závist. Kdyby obyčejné vlogy nebo herní videa měla jen pár zhlédnutí a ostatní tvorba nesrovnatelně více, jsem si jistej, že by si jich ani nevšiml a nevěnoval jim větší pozornost, ale protože závidí, jaká čísla mají, a ten někdo by to chtěl taky, píše negativní kritiku a neustále se naváží do jiných žánrů.

Obecně mi to taky přijde jako neúcta k jeho divákům a případným fanouškům, protože jim tím dává velmi silně najevo, že pro něj nejsou dostačující, že jich je málo a že je prostě nespokojen. Práce na videu samozřejmě díky bohu není a nemůže být úměrná výsledné kvalitě a styl videí a žánrů vzhledem k jejich náročnosti také ne. Někdo se prostě s videem může dělat klidně týden a stejně pak nestojí za nic a někdo dokáže vydat tři videa denně, která jsou mnohem lepší a zábavnější. Nikdo nikomu nebrání dělat cokoliv, co chce, točit cokoliv co chce, tak když chce ten někdo mít sledovanost, může taky točit vlogy nebo herní videa a když chce dělat něco, co ho skutečně baví, a to navzdory tomu, že to třeba nemá absolutně srovnatelnou sledovanost, musí s tím holt už na začátku počítat, vážit si toho, že dělá, co on chce a co ho naplňuje a NEZÁVIDĚT! :)

A CO SI O TOM MYSLÍTE VY?

4 thoughts on “ZÁVIST NA YOUTUBE

  1. Ja sam si osobne myslim ze nekdo, kdo vydava videa, tak ho to bavi, zavist ano to je jedna z veci, negativni kritiku je schopen snaset ten kdo ty videa toci, ale co ja neprekousnu, a nedokazu prekousnout tak je skutecnost (a to neni jen u ceskych ale i u jinych LP) ze si od fanousku nechavaji posilat penize (jako podporu) a vracim se na zacatek, ano kdo vydava videa tak ho to samozrejme bavi a pokud bude uspesny, nepotrebuje si nechat platit. S TIMTO JA NESOUHLASIM. A mozna je to zavist mozna ne…

Napsat komentář