TOBY MLUVÍ SPROSTĚ!!!

Předpokládám, že většina z vás už tuší, čemu se budu v tomto příspěvku věnovat. Pro ty, kteří přeci jen nevědí, o co se jedná, alespoň v krátkosti nastíním, o co tedy vlastně jde.

Tento víkend (4. – 6.4.2014) probíhala v Praze v PVA jedna z doposud největších YouTube akcí u nás – 4FANS. Na akci se mimo tuzemských a samozřejmě také spřátelených slovenských youtuberů účastnil i zmíněný Toby, který je díky YouTube v podstatě celosvětová celebrita. Pokud ho tedy neznáte, je z Ameriky a co si budeme povídat, většina „amíků“ česky rozhodně neumí a on k nim samozřejmě patří. Na tom by asi nebylo nic divného, nicméně protože byl tedy nejspíše poprvé v Česku, rozhodl se, že se tedy několik málo českých slovíček zkusí naučit.
A co se nestalo… Samozřejmě bylo na akci opravdu mnoho mladých dětí, kteří bohužel ještě nemají rozum, a tak je nenapadlo nic jiného, než Tobyho naučit vyslovovat poměrně vulgární výrazy s tím, že znamenají něco naprosto normálního a počestného. Dalo se čekat, že se Toby dozví, co to vlastně říká, a tak o tomto nepěkném zážitku natočil krátké video.

Fajn. To je vše, co se týče informací a nyní alespoň v krátkosti můj osobní názor. Spousta lidí v kontextu s tímhle videem šíří na sociálních sítích a vlastně všude, kde je to jen možné, odsuzující názory současně s obrovskou dávkou pohoršení. Asi nemusím říkat, že je to skutečně nepěkný a že by se tohle dělat nemělo, a to nejen člověku, jako je Toby, který byl nejen „na venek“, ale i v backstage a vůbec velmi pozitivní, přátelský, milý, zábavný fajn člověk, ale nikomu, kdo našemu jazyku nerozumí. Určitě to nevrhá pěkné světlo na celou tuto jinak skvělou akci a určitě to nepodpoří nějakou další případnou návštěvu známých zahraničních youtuberů. Prosím tedy všechny, kteří cítí nějakou vinu nebo ti, kteří vědí, že tohle skutečně padá na jejich triko, aby se nad sebou opravdu zamysleli a pro příště se zkusili chovat v rámci možností inteligentně.

V souvislosti s tím bych chtěl taky apelovat na svoje kolegy, kteří si vcelku vtipně myslí, že na jejich videa kouká asi totálně jiný vzorek lidí, než který kouká na mě a možná by měly trošku přibrzdit ten zběsilý boj za slávou za každou cenu a zmírnit svoje vyjadřování a chování ve videích na alespoň elementárně slušnou formu, protože stejně tak jako na mě, tak i na ně koukají z drtivé většiny děti a je sice fajn, že se jim hrozně líbí podobné výrazy a videa, ale právě a možná i díky tomu se stalo to co se stalo – protože jsou pro ně jakýmsi vzorem a když to vidí ve videu, přijde jim to možná normální. Opět neopomenu zmínit, že i já umím mluvit sprostě, ale v rámci nějaké zodpovědnosti, která by s touto internetovou „slávou“ měla jít ruku v ruce, zachovávám nějaké základní dekorum a vystříhávám se ve všech videích vulgárních výrazů.

Nicméně taky nemohu opomenout říct, že to prostě na jednu stranu chápu. Taky jsem byl malej, sám si pamatuju, že jsem podobnou věc někde v zahraničí (byť ne až tak hustě) také zkoušel. Lidi, kteří všechno automaticky zatracují a strašně moc se hanbí, by si měli uvědomit to, že nic není tak horký, jak se uvaří, protože celá tahle „aféra“ skutečně padá na triko pouze hrstce mladších jedinců, kterým třeba prostě a jednoduše nedošlo, že by to mohlo celé mít tak velký negativní ohlas. Když si vezmu, že na akci bylo tisíce lidí, tak bych snad spíše divil, kdyby tam někdo takový kdo něco takového udělal, nebyl. Další věc je ta, že Toby není „žádný puberťák“ a stejně tak jako mě i jemu je jasný, že je tohle věc, která se prostě může stát a jsem přesvědčený, že to jeho názor na CZ/SK youtube komunitu a diváky absolutně neovlivní.

A CO SI O TOM MYSLÍTE VY?

Napsat komentář