5 PRAVIDEL: Jak (ne)točit dobré VLOGY

Přijde vám divné, že si někdo jako já dovolí radit, jak natáčet vlogy? Je to jednoduché – několik měsíců jsem velmi podrobně zkoumal tvorbu českých vlogerů, psal si poznámky a nyní přišel konečně čas na to, podělit se s vámi o to, jak má takový správný vlog vypadat. Je to velmi jednoduché – stačí se držet těchto 5ti základních pravidel…

1) Nadávat na Minecraft a obecně vše okolo něj
Bez tohoto základního pravidla se nemůžete absolutně obejít. Drží se ho v podstatě každý vloger a dokonce i někteří herní komentátoři, kteří Minecraft netočí. Ale pokud se ho budete opravdu striktně držet, můžete si i v deseti letech hrát na to, že vám je třeba závratných osmnáct a cítit se tak nadřazený, nad „těma děckama“, co tu kostičkovanou kravinu hrají.

2) Musíte pojídat co nejvíce nechutných věcí
Tak toto je další samozřejmost, která by v podstatě neměla v žádném vlogu chybět. Jakmile nemáte na kanále challenge videa, nemůžete si říkat mistr vloger – to je myslím jasné a další komentáře už ani nejsou potřeba. Prostě a jednoduše – jakmile na vašem kanále není challenge se skořicí, je něco špatně…

3) Dělat ve videu miliardu, ale opravdu miliardu střihů
Další ze zlatých pravidel dobrého vlogu – ideální stav je, když vy slově „dobrý den“ uděláte 4-6 střihů a ještě alespoň 5x zopakujete slovo „dobrý“, aby výsledek zněl asi takto:
do (střih) brý (střih) dobrý (střih) dobrý! (střih) dobrý!!! (střih) dobrýýýý!!!!!!!! (střih) d (střih) den (střih) dééééén!

4) Neustále rozebírat a řešit stejná témata věci
Pokud chcete mít skutečně originální kanál, je nutné, rozebírat věci, které tu ještě nikdo nikdy nerozebíral a nebo věci, na které máte zcela odlišný názor než ostatní, jako je například tak málo probírané a originální téma: „Kopírování na youtube“. Doporučuji ve vlogu mluvit a vysvětlovat to, jaká je to hovadina – to tu ještě nebylo a každý si to rád poslechne.

5) Být „originální“ a „svobodný“
Jako vloger máte tu jedinečnou možnost a výsadu, být skutečně originální a svobodný, protože nejste omezeni žádnou pitomou hrou nebo počítačem. Můžete dokonce stejně jako většina vlogerů dělat takovou brutální, originální, nespoutanou a svobodou tvorbu, jakou jsou například denní vlogy o ničem ve vašem pokoji…

A teď vážně, doufám, že si z toho vezme nějaký ten začínající nebo možná i již fungující vloger alespoň nějaké ponaučení, přestane jen mluvit a začne točit skutečně originální tvorbu. Bohužel opravdu drtivá většina vlog kanálů točí podle výše zmíněných pravidel, a je to škoda… Doufám, že bude víc kvalitní tvorby, aby bylo i v tom pomyslném světě vlogů na co koukat… Jo a příště, si asi udělám srandu z nás – letsplayerů :)

4 thoughts on “5 PRAVIDEL: Jak (ne)točit dobré VLOGY

  1. Myslím, že by to chtělo tvorbu jako je například VSauce. Prostě videa, která mají smysl, ve kterých se člověk něco dozví, či se nad něčím pořádně zamyslí. Takové vlogy (teda nevím, jestli to jsou opravdu vlogy, nebo jestli to je jiná kategorie) jsou lepší, než jen mluvení o soukromí autora. Sice jsme všichni zvědaví a chce to vědět, ale ve skutečnosti je nám taková informace k ničemu.
    Samozřejmě nijak nezavrhuji vlogy různých let’s playerů, protože jejich soukromí mě samozřejmě zajímá jako všechny ostatní. :D

Napsat komentář